اخبار

برگزاری کارگاه سواد رسانه ای در حاشیه یازدهمین نمایشگاه کتاب لرستان

برگزاری کارگاه سواد رسانه ای در حاشیه یازدهمین نمایشگاه کتاب لرستان
کارگاه سواد رسانه ای با حضور دکتر کیانوش رستمی دبیر کمیته پژوهش خانه مطبوعات کشور در حاشیه یازدهمین نمایشگاه کتاب استان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان ، دکتر رستمی در کارگاه سواد رسانه ای که در حاشیه یازدهمین نمایشگاه کتاب استان برگزار شد، اظهار کرد: در دنیای کنونی تعریف سواد تغییر پیدا کرده است.
وی خاطر نشان کرد: در دنیای امروز انواع مختلفی از سواد وجود دارد از جمله خواندن و نوشتن، سواد بصری، سواد هنری، سواد رسانه ای، سواد عاطفی، سواد اقتصادی و سواد سیاسی.
این فعال رسانه ای با بیان اینکه سواد رسانه ای یک مهارت است بیان داشت: در سواد رسانه ای انسان ها وقتی در برابر انبوهی از پیام های رسانه ای قرار می گیرند می توانند پیام برتر را برگزینند و انتقال دهند.
وی افزود: در دنیای کنونی در محاصره رسانه ها  هستیم و هیچ گذری از آن نبوده و بنابراین کشوری موفق است که اطلاعات زیادی داشته و آن را به دانش تبدیل کند.
رستمی یادآور شد: بهترین رسانه رسانه ای است که شهروند منفعل را فعال و شهروند فعال را هوشمند نماید.
وی مسلح شدن به سواد رسانه ای را تنها راه ورود به فضای مجازی عنوان و خاطر نشان کرد: در بخش تولید رسانه ای بحث متن و فرا متن و زیرمتن وجود دارد که آنچه در پیام رسانه ای مهم بوده و نیاز به سواد داشته بخش فرا متن است.
این فعال رسانه ای با اشاره به اهمیت آموزش سواد رسانه ای تاکید کرد: در فرهنگ رسانه ای افراد به ٢ مهارت نیاز دارد تا بتوانند شهروندانی دموکراتیک باشند که عبارتند از تفکر انتقادی و بیان عقاید شخصی

۴ مهر ۱۳۹۶ ۱۷:۳۰
روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاداسلامی شهرستان خرم آباد |

نظرات بینندگان

.
۱۳۹۶/۱۲/۰۲
0
0
0

هنر یعنی زندگی کردن و دوست داشتن..اما در شهری که خورشید را به قیمت شمعی نمیخرند پروانه شدن یعنی تباهی..در شهرستان خرم آباد شهری که هنرش زبانزد خاص و عام است، جایی برای هنرمندان نیست.متاسفانه اخیرا در نمایشگاه ارشاد خرم آباد مشاهده شده با هنرمندانی که آثار
خود را در این مکان به نمایش گذاشته بودن بدترین رفتارها شد ..توهین ،تحقیر،ضبط تابلوها و لغو نمایشگاه.در شهری که نه از هنر حمایت میشود نه از هنرمند جایی برای پیشرفت جوانان نخواهد ماند.کاش به جای خاموش کردن صدای اعتراضات فکری به حال دل پر درد هنر


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید