اخبار

همایش شعر "دفاع عاشورایی" در مصلی الغدیر خرم آباد برگزار شد

همایش شعر "دفاع عاشورایی" در مصلی الغدیر خرم آباد برگزار شد
همزمان با پنجمین روز از یازدهمین نمایشگاه کتاب استان لرستان ، همایش شعر "دفاع عاشورایی" در سالن نشست های فرهنگی این نمایشگاه با حضور شعرا و ادبای استان برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خرم آباد، این همایش به اهتمام انجمن قلم ایران و نهاد کتابخانه های عمومی استان لرستان، همایش شعر پایداری با عنوان «دفاع عاشورایی»، در سالن همایش‌های یازدهمین نمایشگاه کتاب لرستان، برگزار شد.
در این نشست که شاعران برتر استان لرستان حضور داشتند، محمدتقی عزیزیان، رئیس انجمن قلم ایران شعبه لرستان ضمن اجرای برنامه، هدف از برگزاری این نشست‌ها را تقویت روحیۀ حماسی در جامعه، ترویج ایثار و شهادت و ارتقا سطح کیفی آثار دفاع مقدس برشمرد.
علی جهان‌آرا، مدیر کل نهاد کتابخانه‌های استان لرستان، ضمن تقدیر از حضور مسئولین، شاعران و اساتید پیشکسوت، بر ضرورت توجه بیش از پیش به مباحث ادبیات پایداری تأکید کرد.
در ادامه شعرای استان لرستان نظیر حشمت‌الله خالقی، عزیز بیرانوند، خاطره خاتون جلدانی، رمضان پرورده، علیرضا حکیم، محمدعلی ساکی، شیرزاد بسطامی، اسد فرهمند و... به ارائه آثار عاشورایی و پایداری خود پرداختند.
محمدکاظم علی‌پور نیز در بخشی از برنامه به تبیین وضعیت ادبیات پایداری معاصر و ریشه‌های مضامین پایداری در آثار گذشتگان پرداخت و بخش اعظمی از ادبیات کلاسیک ما را نظیر شاهنامه فردوسی از آثار پایداری و حماسی برشمرد.
پایان بخش برنامه، تجلیل از شعرا و تعدادی از کارکنان ایثارگر و اعضای خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان بود.
۳ مهر ۱۳۹۶ ۱۵:۱۵
روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاداسلامی شهرستان خرم آباد |

نظرات بینندگان

.
۱۳۹۶/۱۲/۰۲
0
0
0

هنر یعنی زندگی کردن و دوست داشتن..اما در شهری که خورشید را به قیمت شمعی نمیخرند پروانه شدن یعنی تباهی.......در شهرستان خرم آباد شهری که هنرش زبانزد خاص و عام است، جایی برای هنرمندان نیست.متاسفانه اخیرا در نمایشگاه ارشاد خرم آباد مشاهده شده با هنرمندانی
که آثار خود را در این مکان به نمایش عموم گذاشته بودن بدترین برخورد ها صورت گرفته...توهین ،تحقیر،ضبط تابلوها و لغو نمایشگاه.در شهری که نه از هنر حمایت میشود نه از هنرمند جایی برای پیشرفت و ترقی جوانان نخواهد ماند...کاش به جای خاموش کردن صدای اعترا


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید