اخبار

کارگاه مهارت پرورش تفکر انتقادی در حاشیه نمایشگاه کتاب لرستان برگزار شد

کارگاه مهارت پرورش تفکر انتقادی در حاشیه نمایشگاه کتاب لرستان برگزار شد
کارگاه مهارت پرورش تفکر انتقادی که در حاشیه یازدهمین نمایشگاه کتاب لرستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خرم آباد،دکتر اسماعیل زاده امشب در کارگاه مهارت پرورش تفکر انتقادی که در حاشیه یازدهمین نمایشگاه کتاب لرستان برگزار شد، اظهار کرد: امروزه برای داشتن جامعه ای پویا ضروری است که برخی از مهارت ها را بیاموزیم.
وی خاطر نشان کرد: مهارت های ١٠ گانه ای وجود دارند که بایستی آنها را آموخت و مهارت پرورش تفکر انتقادی از جمله این مهارت هاست.
این استاد دانشگاه با اشاره به اهمیت تفکر انتقادی،بیان داشت:تفکر انتقادی نسبت به دیگر تفکرها در اولویت بوده چرا که در این نوع مهارت بسیار ضعیف عمل کرده ایم.
اسماعیل زاده اظهار کرد: مهارت به معنای به گزینی و خوب را از بد تشخیص دادن است و یکی از راه های کاهش خلاقیت نداشتن مهازت به دلیل عدم وجود ساختار است.
وی با ابراز اینکه ایراد با انتقاد متفاوت بوده یادآور شد: ایراد جزئی ازانتقاد بوده و انتقاد کلی تر از ایراد است،در ایراد به دنبال تخریب هستیم اما در انتقاد به دنبال تکامل.
این استاد دانشگاه با اشاره به ویژگی های ایراد و انتقاد گفت: در ایراد حسادت وجود داشته ولی در انتقاد با عقل روبه رو هستیم،همچنین در ایراد منافع شخصی را در نظر گرفته و اما در انتقاد نفع جمعی.
وی تاکید کرد: اگر به دنبال جامعه پایدار باشیم باید مهارت ها را کسب کنیم و ماهر کسی است که بتوانذ کاری را در زمان کوتاه و با حداقل خطا انجام دهد.
۳ مهر ۱۳۹۶ ۱۰:۴۵
روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاداسلامی شهرستان خرم آباد |

نظرات بینندگان

.
۱۳۹۶/۱۲/۰۲
0
0
0

هنر یعنی زندگی کردن و دوست داشتن..اما در شهری که خورشید را به قیمت شمعی نمیخرند پروانه شدن یعنی تباهی..در شهرستان خرم آباد شهری که هنرش زبانزد خاص و عام است، جایی برای هنرمندان نیست.متاسفانه اخیرا در نمایشگاه ارشاد خرم آباد مشاهده شده با هنرمندانی که آثار
خود را در این مکان به نمایش گذاشته بودن بدترین رفتارها شد ..توهین ،تحقیر،ضبط تابلوها و لغو نمایشگاه.در شهری که نه از هنر حمایت میشود نه از هنرمند جایی برای پیشرفت جوانان نخواهد ماند.کاش به جای خاموش کردن صدای اعتراضات فکری به حال دل پر درد هنر


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید