اخبار

سینما رسانه ای قدرتمند برای پیشبرد اهداف نظام است

سینما رسانه ای قدرتمند برای پیشبرد اهداف نظام است
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در همایش فیلمسازان و اهالی سینمای استان که همزمان با یازدهمین نمایشگاه کتاب برگزار شد ، گفت : سینما رسانه ای قدرتمند و تاثیر گذار است که می تواند در پیشبرد اهداف نظام نقشی تعیین کننده داشته باشد .

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خرم آباد، حجت الاسلام حمید رضا حنان امشب در همایش فیلم سازان لرستان به مناسبت روز ملی سینما که در حاشیه یازدهمین نمایشگاه کتاب لرستان برگزار شد، اظهار کرد: خوشبختانه با شکل گیری انقلاب اسلامی قدم های موثری برای سینما برداشته شده که می تواند در راستای تعالی هرچه بیشتر این هنر تاثیر گذار موثر واقع شود .

وی خاطر نشان کرد: قدم اول تغییر نگاه به مساله ی سینما است ، در گذشته نگاه به سینما بیشتر جنبه ی  سرگرم کنندگی داشت ولی امروزه از آن به عنوان رسانه ای موثر و مفید در تربیت نسل جوان جامعه یاد می کنند .  

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه سینما تاثیر بسیار بالایی در تمامی حوزه ها از جمله سیاست،فرهنگ و اجتماع دارد بیان داشت: قدم دوم تخصصی کردن این مسئله بود چرا که حضور متخصصین امر در مدیریت و تولید این حوزه می تواند دایره ی تاثیرگذاری آن را بیشتر کند .

حنان یادآور شد: قدم سوم مشروعیت بخشیدن به  مساله ی سینما بود تا جایی که امام خمینی(ره) سینما مکتب ساز خوانده و از نقش ویژه ی این هنر در تعالی و رشد جامعه سخن گفت .

وی تاکید کرد: امروز ایران جزء ١٠ کشور برتر جهان در حوزه ی سینما است و توانسته در جشنواره های متعدد و معتبر ،جوایز بسیاری را از آن خود کند .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سپس با اشاره به ظرفیت های بالای استان در زمینه ی فیلمسازی و تولید آثار سینمایی ، گفت : لازم است که هنرمندان استان از رسانه ی سینما برای معرفی هر چه بیشتر فرهنگ ، آیین و رسوم مردم لرستان بهره گرفته و به تولید آثار فاخر بپردازند و در این راستا از حمایت های همه جانبه ی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بهرمند شوند .  

وی ازانجمن سینمای جوان استان به عنوان یک ظرفیت نام برد و بیان داشت: از این انجمن انتظار می رود در زمینه ی استعداد یابی و آموزش جوانان و نوجوانان مستعد و علاقه مند برنامه ریزی بهتری داشته باشد .
۲ مهر ۱۳۹۶ ۰۸:۲۵
روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاداسلامی شهرستان خرم آباد |

نظرات بینندگان

.
۱۳۹۶/۱۲/۰۲
0
0
0

هنر یعنی زندگی کردن و دوست داشتن..هنرمند تشنه ی کمال و کشف و انتقال نشانه ها و معنای آفرینش است.اما در شهری که خورشید را به قیمت شمعی نمیخرند پروانه شدن یعنی تباهی.......در شهرستان خرم آباد شهری،با تاریخ ،تمدن و فرهنگی دیرینه ...شهری که هنرش زبانزد خاص
و عام است، جایی برای هنرمندان نیست.متاسفانه اخیرا در نمایشگاه ارشاد خرم آباد مشاهده شده با هنرمندانی که آثار خود را در این مکان به نمایش عموم گذاشته بودن بدترین برخورد ها صورت گرفته...توهین ،تحقیر،ضبط تابلوها و لغو نمایشگاه....مسئولینی که به جای ت

.
۱۳۹۶/۱۲/۰۲
0
0
1

هنر یعنی زندگی کردن و دوست داشتن..اما در شهری که خورشید را به قیمت شمعی نمیخرند پروانه شدن یعنی تباهی..در شهرستان خرم آباد شهری که هنرش زبانزد خاص و عام است، جایی برای هنرمندان نیست.متاسفانه اخیرا در نمایشگاه ارشاد خرم آباد مشاهده شده با هنرمندانی که آثار
خود را در این مکان به نمایش گذاشته بودن بدترین رفتارها شد ..توهین ،ضبط تابلوها و لغو نمایشگاه.در شهری که نه از هنر حمایت نمیشود جایی برای پیشرفت جوانان نخواهد ماند.کاش به جای خاموش کردن صدای اعتراضات فکری به حال دل پر درد هنرمندان میکردند.


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید