اخبار

رشد ٣٠ درصدی چاپخانه های استان در دولت تدبیر و امید

رشد ٣٠ درصدی چاپخانه های استان در دولت تدبیر و امید
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از رشد ٣٠ درصدی تعداد چاپخانه های استان در طی دولت تدبیر و امید خبر داد .
به گزارش روابط عمومی اداره  فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خرم آباد ، شیرزاد بسطامی در نهمین جشنواره ی صنعت چاپ استان لرستان که در حاشیه ی یازدهمین نمایشگاه کتاب استان برگزار شد ، با اشاره به فرارسیدن هفته ی دفاع مقدس ، گفت : انقلاب اسلامی ما برخواسته از یک نیاز فرهنگی بود که به خوبی در شعار استقلال ، آزادی ، جمهوری اسلامی قابل درک است .

وی افزود : ما در این شعار می گوییم که می خواهیم خارج از دایره ی شرق و غرب ، استقلال پیدا کنیم و به آزادی برسیم و هشت سال جنگ تحمیلی آینه ی تمام نمای رشادت های جوانانی بود که از پیشانی های خود سنگر ساختند تا به حریم استقلال و آزادی ما خدشه ای وارد نشود .

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در ادامه به نگاه ویژه ی دولت در جهت ارتقاء سطح فعالیت های فرهنگی و هنری اشاره کرد و گفت : امروز هنرمندان به واسطه ی هنرشان و اصحاب فرهنگ به واسطه ی تفکر و فعالیتشان صاحب ارج و مقام هستند و ما نیز در مجموعه ی اداره کل به دنبال پیاده سازی همین سیاست ها در سطح استان هستیم .

بسطامی برگزاری نمایشگاه کتاب در لرستان را رخدادی بزرگ عنوان کرد و گفت : در این نمایشگاه نزدیک به ٤٠٠ ناشر در قالب ٢٣٠ غرفه ساماندهی شده اند تا پاسخگوی علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی در استان باشند .

وی در پایان از حاضران با اشهر به افزایش تعداد چاپخانه های استان از ٤٨ واحد به ٦٨ واحد ، از حاضران در جلسه خواست با ایجاد یک صندوق قرض الحسنه خودگردان ، زمینه ی رفع برخی مشکلات مالی فعالان این حوزه را فراهم آورند . بسطامی گفت : یکی از راهکارهای توسعه ی بیش از پیش صنعت چاپ در استان ایجاد دوباره ی اتحادیه ی چاپخانه داران است که می تواند مشکلات بسیاری را در این حوزه مرتفع سازد .
۲۹ شهریور ۱۳۹۶ ۲۰:۱۵
روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خرم آباد |

نظرات بینندگان

.
۱۳۹۶/۱۲/۰۲
0
0
0

هنر یعنی زندگی کردن و دوست داشتن..اما در شهری که خورشید را به قیمت شمعی نمیخرند پروانه شدن یعنی تباهی..در شهرستان خرم آباد شهری که هنرش زبانزد خاص و عام است، جایی برای هنرمندان نیست.متاسفانه اخیرا در نمایشگاه ارشاد خرم آباد مشاهده شده با هنرمندانی که آثار
خود را در این مکان به نمایش گذاشته بودن بدترین رفتارها شد ..توهین ،ضبط تابلوها و لغو نمایشگاه.در شهری که نه از هنر حمایت نمیشود جایی برای پیشرفت جوانان نخواهد ماند.کاش به جای خاموش کردن صدای اعتراضات فکری به حال دل پر درد هنرمندان میکردند.


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید