اخبار

چاپ بیش از ٨٨ هزار عنوان کتاب در سال ١٣٩٥

چاپ بیش از ٨٨ هزار عنوان کتاب در سال ١٣٩٥
سرپرست معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت : در سال گذشته بیش از ٨٨ هزار عنوان کتاب در سراسر کشور به چاپ رسیده است .
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خرم آباد ، محمد سلگی در آیین گشایش یازدهمین نمایشگاه کتاب لرستان ، گفت : در سال گذشته بیش از ٨٨ هزار عنوان کتاب در کشور به چاپ رسیده که از این تعداد ٧٥ درصد در تهران و ٢٥ درصد در سایر استان های کشور انتشار یافته است که در بین کشور های منطقه یک رکورد بسیار خوب محسوب می شود .

وی ادامه داد : تمرکز زدایی در تمام حوزه های فرهنگی و هنری از مهمترین سیاست های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دوره ی جدید است و برگزاری نمایشگاه های کتاب استانی می تواند زمینه ساز این موضوع باشد .

سرپرست معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد : در سه سال گذشته سیاست وزارت بر تنوع ویترین های کتاب بوده است که به خوبی در نمایشگاه های کتاب مشهود و معلوم می شود .

سلگی با اشاره به اجرای طرح حمایت از کتابفروشی ها در کنار برگزار نمایشگاه های کتاب استانی ، ابراز داشت : یکی از مهمتریین مشکلات برگزاری نمایشگاه های کتاب ، اعتراضات صورت گرفته از سوی کتابفروشی های مبنی بر عدم استقبال از آنان در زمان برگزاری نمایشگاه بود که با اجرای این طرح شاهد هستیم ، بن های خرید نمایشگاهی تا چند روز پس از پایان نمایشگاه در کتابفروشی های مشمول این طرح قابل استفاده است .

وی اذعان داشت : در ماه های گذشته بودجه قابل توجهی برای تکمیل ، تجهیز و تاسیس فروشگاه های کتاب مصوب و هزینه شده که تمام آن در استان ها صرف شده و می تواند موجب ارتقاء سطح مطالعه و کتب خوانی در مناطقی غیر از تهران شود .

مدیر کل پیشین دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان با اشاره به عرضه ی بیش از ٤٥ هزار عنوان کتاب در یازدهمین نمایشگاه کتاب لرستان ، خاطر نشان ساخت : این نمایشگاه با حضور ٤٠٠ ناشر کشوری و استانی برگزار می شود و برنامه های مختلف فرهنگی متناسب با ایام برگزاری به صورت جنبی در این نمایشگاه به اجرا در خواهد آمد .
۲۹ شهریور ۱۳۹۶ ۱۳:۵۵
روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خرم آباد |

نظرات بینندگان

.
۱۳۹۶/۱۲/۰۲
0
0
0

هنر یعنی زندگی کردن و دوست داشتن..اما در شهری که خورشید را به قیمت شمعی نمیخرند پروانه شدن یعنی تباهی..در شهرستان خرم آباد شهری که هنرش زبانزد خاص و عام است، جایی برای هنرمندان نیست.متاسفانه اخیرا در نمایشگاه ارشاد خرم آباد مشاهده شده با هنرمندانی که آثار
خود را در این مکان به نمایش گذاشته بودن بدترین رفتارها شد ..توهین ،ضبط تابلوها و لغو نمایشگاه.در شهری که نه از هنر حمایت نمیشود جایی برای پیشرفت جوانان نخواهد ماند.کاش به جای خاموش کردن صدای اعتراضات فکری به حال دل پر درد هنرمندان میکردند.


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید